Real, in genunchiRaul a marcat din nou in Liga Campionilor, insa Real Madrid a pierdut pe teren propriu, 1-2 in fata echipei AS Roma si rateaza pentru a patra oara consecutiv prezenta in sferturile Ligii Campionilor.

Real Madrid, cea mai galonata echipa din istoria Ligii Campionilor, nu mai gaseste drumul spre fazele superioare ale competitiei. Echipa lui Bernd Schuster a fost eliminata din optimile de finala de AS Roma, pentru Real Madrid fiind a patra oara consecutiv cand paraseste competitia din optimi. Dupa Juventus (2005), Arsenal (2006) si Bayern (2007), anul acesta a fost randul formatiei AS Roma sa bareze drumul galacticilor in sferturi.

Roma a produs surpriza

Real, in genunchiEchipa lui Spaletti a reusit doua victorii identice, 2-1, AS Roma fiind prima echipa dupa Arsenal care se impune pe Bernabeu in cupele europene. Cu golul marcat miercuri seara, Raul isi consolideaza pozitia de golgheter all-time al competitiei, capitanul madrilenilor avand 61 de reusite in 116 partide.

Chelsea si-a confirmat statutul de mare favorita si le-a administrat un 3-0 sec grecilor de la Olympiakos.

Portarul Manuel Neuer a fost eroul partidei de pe Da Luz, in confruntarea dintre FC Porto si Schalke. Dupa ce a facut mai multe parade senzationale in timpul regulamentar de joc, tanarul goalkeeper german a reusit sa apere doua lovituri de departajare, Schalke calificandu-se in sferturi.

Rezultate Liga Campionilor:

Real Madrid ? AS ROMA 1-2 (in tur 1-2) (Raul 75 / Taddei 73, Vucinic 90+2)

FC Porto ? SCHALKE 1-0, 1-4 lov dep (0-1) (Lisandro Lopez 86)

CHELSEA LONDRA ? Olympiakos Pireu 3-0, (0-0) (Ballack 5, Lampard 25, Kalou 48)

Fenerbahce, Arsenal, Barcelona si Manchester sunt celelalte sfertfinaliste. Partida Inter Milano ? Liverpool (in tur 0-2) se va disputa pe data de 11 martie. Tragerea la sorti a sferturilor si semifinalelor va avea loc pe data de 14 martie.

Gabriel Cimpoiasu

„Am rămas marcată ce îi plăcea..” O fostă amantă a lui Cristiano Ronaldo, dezvăluiri fără perdea: „Mi-am îndeplinit o fantezie cu el”
Prinsă în pădure cu AMANTUL! O celebră PREZENTATOARE de la noi și-a spulberat căsnicia
Compania Bugatti lansează mese de biliard de 250.000 de euro bucata, special pentru posesorii de iahturi
Horoscop 9 mai 2021. Fecioarele au șansa de a acumula un capital pozitiv pe plan profesional
Anunț important pentru românii care vor lucra în străinătate. Ce se va întâmpla cu ei
Handbalista româncă celebră, bătută şi violată: "M-a chemat în cameră şi...". Cine e agresorul: primele informaţii
Cum să-ți faci manichiura french perfectă, la tine acasă (Publicitate)