| Ştiri | Știri Externe

Declarații la o televiziune rusă: „Trebuie să-l schimbăm pe Putin. Cu regimul actual, nu ne vom putea întoarce în Europa”. Ce au făcut moderatorii

« Înapoi la articol

Comentarii (19)
Avatar comentarii

dinamo_forever_77 28.05.2023, 18:58

Tu fiind un iubitor de ***rusi, nu inteleg ce cauti intr-o democratie??? Judecand dupa elucubratile scrise de tine, nu prea ai nevoie sa stai in Europa. Go in Siberia!

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Avatar comentarii

Adaoli.8761 28.05.2023, 19:13

Acum, din păcate, bunicul diabolic din buncar îl va lichida. Atenție la ceaiuri și la balcoane!

Avatar comentarii

Gandalf_the_Grey 28.05.2023, 19:38

Domnul Președinte, io-s curios tare cum și-o fi dat examenele, to'arșu' doftor... poate-n altă limbă, nu-n românski :D

Avatar comentarii

parpalache 28.05.2023, 19:53

Putin și-a cam terminat rolul de„omul SUA”-pentru care a fost lasat„moștenitor”de Boris Elțyn-notoriu agent CIA-cel care a desființat forțat URSS-(conform wikipedia,de ex. populația din Kazahstan- la referendum- a votat in proporție de 98%...impotriva independenței) și a dezarmat unilateral Rusia, scoțând-o din rândul marilor puteri!Dar e foarte greu de realizat partea a doua!Hai ca „Europa”nu s-ar opune la „normalizare”(atâta timp cât mai are gaze și petrol de„stors”),dar intrebarea e care sunt planurile Statelor Unite?!Care demult ar fi distrus și URSS și Rusia-daca nu ar fi fost temperate de evrei!

Avatar comentarii

doritor 28.05.2023, 19:56

Adevarat! De mult trebuia schimbata conducerea Rusiei si poate odata in istoria ei sa aleaga o conducere cu gandul la rusi nu la grandomania conducatorilor. URSS a avut de partea ei peste jumatate din populatia globului care ar fi fost o piata enorma, a avut si are in continuare cele mai multe bogatii cu care ar fi putut sustine banci cu o moneda puternica care sa adune specialisti din toata lumea. Au avut evrei in special in Ucraina pe care i-a lasat sa plece sa infiinteze statul Israel pierzand si influenta si banii lor. Cu pieptul in fata de increzuti ei au cheltuit sa exporte comunism in lume neglijand consumul intern si progresul tehnologic. Acum vor pierde si cei mai buni specialisti ai lor care erau ucraineni. PACE corecta in Ucraina si cat mai repede!

Avatar comentarii

Mazavalt 28.05.2023, 21:11

Serios, tu vi cu fumigene deastea MA? Mai ai si tupeu stii. CUm zic eu ceva cum imi sari in cap ca NU e ca tine, ca sunt bolsevic ca sunt dracu stie ce ai in tartita aia de pe umeri. *** ***

Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor

Avatar comentarii

Daniel1 28.05.2023, 23:31

Ca sa fii corect spune si numele conducatorului Americii ( bineînteles si a UE):Antihrist! Suna parca mai rau decât țar,împarat sau sultan...

Avatar comentarii

Feradol 29.05.2023, 02:23

Zise Dumbo și mai încercă o dată să-și desfunde toaleta

Avatar comentarii

Gandalf_the_Grey 29.05.2023, 20:02

Nemaipomenit-de-preafericitule, or fi drept-credincioşii bolşevici cei mai cucernici şi mai buni creştini, nu? Criminali, hoţi, violatori, beţivi - DOAR CELE DOVEDITE - că despre celelalte porunci pot doar să-mi aduc aminte din vechi experienţe româneşti cu mujicii. Asta din legea mozaică, dacă trecem la Evanghelii şi învăţăturile lui Christos, ajungem mult sub talpa iadului cu bunii tăi CREŞTINI BOLŞEVICI. De la mujic la tartorul suprem. Deci, Daniile-patrafir-de-haur, n-ai mai fost de mult în vizită pe la Ivan AL NOSTRU, deci ia „paşol na turbinca, ciorti” propagandist! - şi mai hai pe la noi DUPĂ ALEGERI.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.