Autoritatile din statul american Oregon au pus sub urmarire un imigrant roman invinuit de abuzuri sexuale. Se presupune ca barbatul ar incerca sa obtina un pasaport cu nume fals pentru a se intoarce in Romania. Barbatul locuia legal in Statele Unite si lucra la un azil de batrani.


Romanul Adrian Ciornei, in varsta de 59 de ani, a disparut fara urma marti, cand urma sa se prezinte la proces, la tribunalul din Clackamas, statul american Oregon. Ciornei e acuzat ca a molestat in mai multe randuri, pe parcursul a patru ani, o adolescenta in varsta acum de 19 ani.

Potrivit postului de televiziune american Fox 12, pe numele pedofilului roman a fost emis un mandat de arestare, iar cautiunea a fost stabilita la un milion de dolari.

A mai fost arestat in anul 2007

Ciornei a mai fost arestat in luna octombrie a anului trecut, dar a platit o cautiune de 150.000 de dolari si a fost repus in libertate.

Potrivit detectivilor, desi romanul are pasaportul retinut, politistii banuiesc ca el va incerca sa faca rost de acte false pentru a fugi in Romania. Autoritatile au avertizat ca Adrian Ciornei este considerat periculos si l-au descris ca avand aproximativ 1,65 m si in jur de 80 de kilograme. Mai mult, fotografia sa e afisata in aeroporturile din statul Oregon.

De asemenea, cine poate oferi informatii despre el sa sune in SUA la numarul de telefon 001- 503-723-4949.


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.