| Ştiri | Politică

O senatoare a demisionat din PSD din cauza moțiunii de cenzură semnată la comun cu AUR: „Nu pot face parte dintr-un proiect care sacrifică valorile democratice”

« Înapoi la articol

Comentarii (5)
Avatar comentarii

dante69 28.04.2026, 12:49

Cei de la Psd ar trebui sa spuna slava Domnului. Tot timpul m-am intrebat ce cauta o userista sadea acolo?

Avatar comentarii

Mastermind2 28.04.2026, 16:04

Doamna senatoare prefera lovitura de stat în locul democrației,ce atâta libertate ?

Avatar comentarii

TraianX 28.04.2026, 16:13

ATUNCI AR TREBUI SA RENUNTE SI LA CALITATEA DE SENATOR ALES PE LISTELE PSD, DACA VORBIM DE DEMOCRATIE. VALABIL PENTRU TOTI ALESII DIN CADRUL PARTIDELOR PARLAMENTARE CARE SE DESTEAPTA PE PARCURSUL MANDATULUI.

Avatar comentarii

danutmarianradu 28.04.2026, 19:40

Celor care isi dau demisia dintr-un partid ar trebui sa fie suspendati din functia de senator sau deputat ,pe care au obtinut-o in cadrul partidului, nu sa plece in alt partid si sa fie tot senator sau deputat. Ar trebui sa le fie luata si pensia speciala pe care o primesc dupa terminarea mandatului.

Avatar comentarii

Prepurgel 29.04.2026, 10:08

Sa demisioneze și din Senat!Pentru ca ea a ajuns in Senat pe listele PSD,nu pe listele usr!

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.