Românul care l-a jefuit pe cel mai bătrân episcop din lume se face preot

Un român acuzat că l-a jefuit, în luna mai, anul acesta, pe cel mai bătrân episcop din lume, urmează să fie hirotonisit preot catolic pentru comunitatea de români din Italia. Monseniorul Antonio Rosario Mennonna, 102 ani, îl găzduia pe român de ceva vreme, când acesta s-a decis să plece din casa episcopului cu mai multe obiecte de artă de o mare valoare. Românul ar putea scăpa de acuzaţii pentru faptul că în această perioadă a abs

3822-107728-episcop.jpgUn român acuzat că l-a jefuit, în luna mai, anul acesta, pe cel mai bătrân episcop din lume, urmează să fie hirotonisit preot catolic pentru comunitatea de români din Italia.


Monseniorul Antonio Rosario Mennonna, 102 ani, îl găzduia pe român de ceva vreme, când acesta s-a decis să plece din casa episcopului cu mai multe obiecte de artă de o mare valoare.


Românul ar putea scăpa de acuzaţii pentru faptul că în această perioadă a absolvit seminarul teologic, urmând ca luna viitoare să fie hirotonisit preot al comunităţii românilor catolici din Peninsulă.

Votează articolul!

micapublicitate.ro
 
ziare powered by Distinct New Media