Pentru mulţi dintre cei care au de-a face cu domeniul fashion, şi nu numai, Anna este figura dominantă a lumei modei, influenţa acesteia fiind, fără îndoială, mai puternică decât a oricărui alt editor de modă, ea ajungând să dicteze nu numai subiectele şi apariţiile din revista pe care o conduce, ci chiar întregi săptămâni ale modei şi alte evenimente de profil.
Anna Wintour este şi o susţinătoare a numeroase cauze umanitare, are o implicare majoră în activitatea Costume Institute of the Metropolitan Museum of Art şi dictează viaţa culturală de la New York.
Pentru că, aşa cum am amintit, Anna Wintour este şi e persoană caritabilă, aceasta nu a respins ideea de a se alătura campaniei Fundaţiei ALS, care face cercetare în scopul găsirii unui tratament pentru scleroză laterală amiotrofică.
Impecabilă, ca de obicei, având alături toţi membrii familiei, mai puţin pe fiica ei, Anna s-a lăsat udată cu apă cu gheaţă şi i-a provocat, la rândul ei, pe tenismanul Roger Federer şi familia actorului  britanic Dominic West.

 
 
 
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.