Unul dintre producătorii peliculei, Bill Pohlad, a ridicat distincţia în absenţa regizorului. Personajul principal al creaţiei cinematografice a fost interpretat de Brad Pitt.
Urmăreşte aici trailerul peliculei ‘The Tree Of Life’:

Şi actriţa Kirsten Dunst a fost premiată în această seară, pentru interpretarea feminină din ‘Melancholia’, regizat de danezul Lars Von Trier, căruia i-a fost interzis să se apropie la 100 de metri de spaţiul în care se desfăşoară festivalul.
Marele Premiu de la Cannes a fost acordat filmelor ‘Once Upon In Anatolia’, al lui Turc Ceylan, şi ‘Le gamin au velor’, al fraţilor belgieni Eric şi Luc Dardenne.
Premiul pentru scenografie a fost acordat lui Nicolas WInding Refn pentru filmul poliţist „Drive”, cu Ryan Gosling. Premiul Palme d’ Or pentru scurt metraj i-a fost acordat ucrainencei Marina Vroda, pentru „Cross Country”, iar o menţiune specială i-a fost atribuită filmului „Maillot de bain 46” al belgianului Wannes Destoop.

Tot astăzi a fost acordat şi premiul Caméra d’Or pentru debut argentinianului Pablo Giorgelli, cu filmul „Las acacias”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.