Duel românesc la Ankara. Doar Torje s-a remarcat, oferind o pasă de gol / VIDEO
Sport Libertatea > Sport

Derby-ul orașului Ankara, Osmanlîspor - Genclerbirligi, a fost, totdată, și derby-ul românilor care s-au remarcat în prima ligă din Turcia. Pe teren s-au aflat trei dintre cei patru români legitimați la ambele rivale, dar numai unul singur a ieșit în evidență: Gabi Torje.

Osmanlîspor a câștigat cu 3-1, prin golurile marcate de Cagiran (3, din pasa lui Gabi Torje, care a executat un corner fix pe fruntea coechipierului său), Umar (49) și Ciftci (90+4), respectiv Sahin.

La gazde, Torje a fost schimbat la pauză, iar Rusescu – în minutul 74. La oaspeți, Bogdan Stancu a stat pe teren până în minutul 61, în timp ce Iasmin Latovlevici nici măcar n-a prins un loc pe banca de rezerve.

VIDEO, AICI

Dani Coman s-a bătut cu interlopii în lupte ilegale de tipul Fight Club. Incredibil cine era promoterul
GSP.RO
Horoscop 4 iunie 2020. Scorpionii vor învăța lucruri noi, Capricornii au parte de schimbări majore ale intereselor