Fostul dinamovist Cosmin Matei a eliminat Panathinaikos din Cupa Greciei / VIDEO
Sport Libertatea > Sport

De Petre Dobrescu, . Ultimul update Miercuri, 10 februarie 2016, 22:40

Fostul dinamovist Cosmin Matei are parte de un debut fericit în Grecia. Noua lui echipă, Atromitos Atena, s-a calificat miercuri seară, în semifinalele Cupei Greciei, după ce a eliminat-o pe Panathinaikos Atena.

După 0-0 în tur, în deplasare, Atromitos s-a impus în retur cu 1-0, grație golului marcat de muntenegreanul Milos Stojcev, în minutul 65.

Cosmin Matei a fost introdus pe teren în minutul 69. Este al doilea meci jucat de fostul mijlocaș dinamovist pentru Atromitos. El a debutat duminica trecută, în ultimele 18 minute ale partidei de campionat, 1-0 cu AEK Atena.

Calificarea în semifinalele a fost sărbătorită zgomotos în vestiar de Matei și de colegii săi. În penultimul act al Cupei Greciei s-au calificat mai Olympiakos și AEK Atena. Sfertul PAOK – Panionios este programat joi.

Matei Cosmin

Φορτσα Ατρομηταρα!

Posted by Paulos Katonis on 10 Februarie 2016

Duckadam, replică acidă pentru Becali, după ce patronul FCSB a dezvăluit ce salariu a avut la club
Câți bani câștigă soția lui Traian Băsescu. Muncește și la 68 de ani
Horoscop 15 iulie 2020. Scorpionii ajung la concluzii care îi îndeamnă la război cu anumiți apropiați