Gardoș, eliminat în partida cu Sheffield United. Southampton, învinsă în ”sferturile” Cupei Ligii Angliei / VIDEO
Sport Libertatea > Sport

De Petre Dobrescu,

Florin Gardoș a fost eliminat în minutul 90 al partidei Sheffield United (liga a III-a) - Southampton (1-0), din sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei.

Fundașul român a fost titular, la fel ca în partidele cu Arsenal și Stoke City, din precedentele tuturi ale Cupei Ligii Angliei.

Sheffield United evoluează în liga a III-a și este antrenată de Nigel Clough, fiul legendarului Brian.

Singurul gol al partidei a fost înscris de Mark McNulty, în minutul 63, după o greșeală gravă a portarului de la Southampton, Fraser Forster.

Gardoș a primit direct cartonaș roșu, în minutul 90, după un fault dur asupra autorului golului gazdelor.

Southampton, care a avut un început de sezon excelent, în care a ajuns pe locul 2, este la a cincea înfrângere consecutivă în toate competițiile.

VEZI AICI REZUMATUL PARTIDEI SHEFFIELD UNITED – SOUTHAMPTON

În cealaltă partidă din sferturile de finală, Derby County, locul 3 în liga a II-a din Anglia,a fost învinsă, pe teren propriu, de Chelsea, cu 1-3.

La 70 de ani are un succes nebun la femei tinere și frumoase. Ultima cucerire are 24 de ani și e superbă