Roberto Landi, care spera ca FC National sa se claseze pe unul din primele cinci locuri la finalul campionatului. Presedintele clubului de langa Grant, Dinu Gheorghe, care a fost huiduit la finalul meciului de suporterii nemultumiti din cauza rezultatului, a afirmat ca ceea ce s-a petrecut la club si-a pus amprenta asupra jucatorilor. „Nici un meci nu seamana cu altul. Noi am jucat mai slab decat a facut-o Steaua cu ei si normal ca au prins curaj si au jucat bine pana la final”, a explicat Gheorghe.
Mijlocasul Ionut Stancu a fost de parere ca demiterea si apoi repunerea in functie a antrenorului principal Razvan Lucescu nu ar fi trebuit sa afecteze echipa si nici rezultatul meciului cu FC National. „Ar fi trebuit sa batem Nationalul. Trebuie insa sa ne revenim si sa abordam meciul de la Skopje, cu Vardar (n.r. din mansa secunda a turului doi preliminar al Cupei UEFA) pentru a ne califica”, a spus Stancu.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.