Liga 1, etapa a 4-a

ACS Poli Timişoara – Juventus 2-1

Al. Munteanu (8), Mailat (68) / Țîră (90)

ACTUALIZARE 21.10: Daniel Oprița, antrenorul de la Juventus, spune că se așteaptă să fie demis: „Primul care trebuie să plece este antrenorul. la cum jucăm, avem salarii enorme.

Rămâi fără cuvinte. Mă îmbolnăvesc dacă mai trăiesc așa meciuri! Dacă nu prindem poarta nici singur cu portarul…Le-am spus și jucătorilor în vestiar că la cum jucăm avem salarii enorme.

Dacă vor să se facă de râs în fața celor care văd meciurile…Sunt foarte supărat, mă doare și capul de la căldură sau de la ce am văzut azi.

Să mergem în stilul acesta nu se poate. Am greșit, că trebuia să-mi fac echipă, dar am gândit cu inima. Am încercat să facă bine tuturor și mi-am făcut mie rău”, a spus Daniel Oprița.

Minutul 90+3: Final de meci. Calitatea partidei a fost influențată de temperatura de aproape 40 de grade. Juventus rămâne de căruță în Liga 1 și pare favorită la retrogradare. Marius Croitoru le-a arătat degetul mijlociu arbitrilor, fără a fi sancționat.

Minutul 90: GOOL JUVENTUS. Cătălin Țîră a marcat cu capul.

Minutul 68: GOOL POLI. Mailat a înscris cu un șut frumos, spre vinclu.

Minutul 57: Măzărache a ratat din nou egalarea. Câteva minute mai devreme, Ștefan, de la Juventus, a centrat, dar mingea s-a dus sub transversală și era cât pe ce să iaasă un super-gol.

Minutul 46: A început partea a doua.

Minutul 45+1: Pauză.

Minutul 35: Simona Măzărache a avut poarta goală în față, dar a tras pe lângă. Ce e drept, era în unnghi.

Minutul 8: GOOL ACS Poli: Mailat a centrat de pe stânga, iar Alexandru Munteanu a marcat lejer.

Minutul 1: Meciul a început.

Echipele de start

ACS POLI: Curileac – V. Crețu, Cânu, Melinte, Țigănașu – Artean, Vașvari – A. Munteanu, Doman, Mailat – Bud. Antrenor: Ionuț Popa

Rezerve: Straton – Șeroni, Ciucur, M. Croitoru, Bianconi, Soljici, Bîrnoi

JUVENTUS: Stoian – Beța, Benga, Morariu, Ștefan – Călințaru, Mihăescu, Sesar, Stoenac – Măzărache, A. Lungu. Antrenor: Daniel Oprița

Rezerve: Mingote – Bucșa, Țîră, Carabela, Wallace, Buhăescu, C. Petre

Arbitri: A. Antonie – D. Mitruți, M. Marica

––

4 august 2017, Timişoara, Stadion: “Dan Păltinişanu”, ora: 18:30 (Liga 1 Betano – Etapa 4)

ACS Poli Timișoara

  • Ionuţ Popa
    “Sunt cunoscute problemele noastre financiare, toată lumea din țară le știe deja. Atât primarul, cât și conducătorii, cât și ANAF, toţi încearcă să găsească soluții. Dacă nu găsesc săptămâna aceasta nu știu dacă Timișoara poate să mai facă față Ligii I. Noi cerem răbdare de la jucători, dar eu nu pot să mă duc la infinit să le tot promit. Se ajunge să nu poți să ții echipa în Liga I. Dar eu cred că Timișoara poate să țină. Eu am încredere în jucători, dar dacă nu se poate rezolva nu ştiu ce va fi. Toți au datoriii la bancă, au familii, e foarte foarte greu”.

Echipa probabilă

Straton
Creţu, Melinte, Cânu, Ţigănaşu
Šoljić, Artean
Al. Munteanu, Vaşvari, Bârnoi
Bud

Antrenor: Ionuţ Popa

Juventus Bucureşti

  • Daniel Oprița
    “Nu sunt mai liniștit, dar nici agitat n-am fost înainte. Probabil că te poți aștepta la așa ceva după un astfel de început, asta este viața antrenorilor. Nu este nicio problemă. Cer însă tuturor să fiu respectat până la final, cum și eu o să-i respect pe toți din club. Dacă nu vor fi rezultate și se va considera că nu am dus echipa unde se consideră că trebuia dusă, discutăm și renunț fără probleme. Eu am încredere în mine și sunt împăcat cu ideea că am făcut tot ce șine de mine pentru ca echipa să aibă rezultate”.

Echipa probabilă

Stoian
Beța, Morariu, Benga, Fl. Ștefan
Sesar, Mihăescu
Călințaru, Buhăescu, Stoenac
Măzărache

Antrenor: Danel Opriţa

ACS Poli Timişoara şi Juventus Bucureşti nu s-au mai întâlnit până acum în Liga 1 Betano.

Statistică: Sport24h.ro

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.