Ministerul Administratiei si Internelor a emis o dispozitie in care se recomanda politistilor sa nu se mai apropie de stadion. Masura a fost luata dupa ce Jandarmeria a sesizat, in mai multe randuri, ca lucratorii din sectiile de politie intrau in arena sa vada meciul si, mai mult, fortau intrarea pe stadion, fara bilet, a rudelor si prietenilor. Jandarmii care asigura securitatea la euroderby vor trece in carnetel orice ilegalitate comisa de politisti, inclusiv numarul masinilor de serviciu care vor intra in perimetrul Stadionului National. Politistii prinsi in ofsaid vor fi mustrati si chiar sanctionati disciplinar, se precizeaza in aceeasi nota.

Vezi subiectele la matematică la Evaluarea Națională 2026 – ce le-a picat elevilor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.