Finanțatorul FCSB, Gigi Becali, a plecat nervos din tribune și a trântit după el ușa lojei sale de la Arena Națională. S-a oprit în fața camerelor de luat vederi pentru a se descărca de emoții.

„Am avut emoții mari până au marcat ei golul, după ce au marcat am zis asta e. E fotbal, ce să mai. Apoi am avut gânduri, am zis că poate nu mă lasa Maica Domnului, m-am rugat la sfinți. Măcar un egal să fie și m-a ascultat și mi-a dat. Astăzi nu mai credeam. Am zis poate nu merit. Am egalat cu un gol cât un campionat. Încă nu e terminat, avem golaveraj plus cinci peste ei, nu au cum să dea cu Viitorul și Astra cinci goluri.

Jocul echipei, sunt mulțumit în prima repriză. A doua repriză ei au avut un plus. În prima repriză noi trebuia să marcam, a fost un Budescu care n-a fost în formă, nici Gnohere, a fost meci de mare luptă. Noi am avut un plus în prima repriză, în a doua repriză nu am jucat mai nimic. Ei au fost mai motivați, a fost prea multă încrancenare, emoție, teamă.

Nu mai contează acum Alibec, sau cine a pasat. Noi suntem pe primul loc, avem două puncte, ne permitem să facem un egal. 2-2 nu era bine, 0-0; 1-1 era bine. Dacă zicea cineva înainte, semnam cu ochii închiși pentru 1-1. 70 la sută e decis titlul. Ei mai au 30 la sută șanse, așa cum a zs și Dan Petrescu. Eu am încredere în Craiova și Astra, aia cu 24.000 de euro o să o rezolve. Am încredere în Craiova.

Documentul intern care expune războiul hibrid al Rusiei împotriva Occidentului. Scopul lui Vladimir Putin: „să scoată SUA din joc” și „să distrugă NATO”
Recomandări

Mai contează Budescu sau Vasilescu? Contează că am egalat, și azi după meciul ăsta suntem pe primul loc cu două puncte avans. Suntem cu o mână pe trofeu.

Arbitrajul mi s-a părut extraordinar, nu ai ce să reproșezi. Ei cereau 11 metri, nu se cere. Dacă ești arbitru deștept nu dai. Și nu a dat. Bine a făcut. Arbitru mare Kovacs. E mare arbitru, am zis și înainte”, a declarat Becali.Reacții după meciul FCSB - CFR Cluj 1-1. Gigi Becali a plecat nervos de la stadion și a trântit ușa după el

Dică: ”Avem o șansă în plus”

Nicolae Dică, antrenor FCSB: ”Important este că am egalat în prelungiri. Îmi doream să facem un joc mai bun pe faza ofensivă. Cele două meciuri din play-off au fost identice. Cu Planic trimis vârf. La Cluj i-a dat pasă de gol lui Bizonul, acum a marcat. Le-am spus celor de la CFR să nu mai simuleze. Avem o șasă în plus față de CFR, dar ne așteaptă trei jocuri foarte grele. Trebuie să rămânem concentrați șâpână la final și să jucăm cu trofeul pe masă la ultimul meci de acasă cu Astra”.

Dan Petrescu: ”Arbitrul ne-a ciupit, cum am fost ciupiți în tot play-off-ul”

Dan Petrescu, antrenor CFR Cluj: ”E foarte greu să vorbesc, mai ales că am fost egalați din nou în minutul 92. Am încercat să scoatem maxim. Prima repriză fără mari ocazii, iar după ce am marcat am avut ocazia să închidem jocul. Steaua ne-a egalat la singurul șut pe poartă. Dacă luăm astfel de gol nu putem emite pretenții.

De ce a fost orașul iranian Isfahan ținta atacului atribuit Israelului. Mesajul transmis Teheranului
Recomandări

Din păcate, am condus de patru ori Steaua și am făcut de fiecare dată 1-1. N-am ce să le reproșez jucpătorilor. Au făcut un an excelent. N-avem ce să reproșăm arbitrului, dar am fost ciupiți cum am fost ciupiți tot play-off-ul. Steaua cred că se plimbă la Iași, în schimb noi cu Craiova avem meci greu. Trebuie să facem nouă puncte, iar Steaua să piardă un meci. Steaua rămâne favorită la titlu. Tare mi-e frică de meciul cu Craiova. Sper să-i mobilizez pe băieți. Nu aveam voie să primit acel gol de la Planic. Împăcarea cu Mihai Stoica? El își apără echipa, eu îmi apăr echipa. Așa e în România”.

Reacții după meciul FCSB - CFR Cluj 1-1. Gigi Becali a plecat nervos de la stadion și a trântit ușa după el

Planic: ”Am avut noroc”

Bogdan Planic, fundaș FCSB: ”Nu am înscris atâtea meciuri, dar am înscris în cel mai important meci din sezon. N-a fost un fotbal grozav. Fiecare apăra 0-0. După ce au marcat ei am căutat să egalăm. Lupta la titlu nu s-a terminat. Avem două meciuri grele în deplasare, cu Iași și Craiova. Sper să rămânem pe locul 1 până la final. Nu sunt bun în atac, dar am avut noroc”.

Camora: ”E foarte dureros”

Camora, CFR Cluj: ”Foarte dureros să fim egalați în final. Titlul se joacă. Mai sunt trei etape. Trebuie să avem încredere. Am jucat foarte bine, dar din păcate am luat iar la ultima fază. Ghinion. Am vrut să plecăm de la București pe primul loc, dar am avut ghinion.
Arbitrul a făcut un meci foarte bun. Nici noi, nici FCSB nu poate să spună nimic. Felicitări lui Kovacs. Trebuie să ține capul sus, să avem și noi un pic de noroc”.

Cum a rămas Costel Corduneanu subofițer cu privilegii post-mortem după decenii de „interlopie”. Un procuror a omis să ceară retragerea gradului în urmă cu 15 ani
Recomandări

Helmuth Duckadam: ”Fiecare antrenor a vrut să-și apere scaunul, nu a riscat și de aici a ieșit un meci urât”.

Pintilii: ”Nu merităm titlu, nici noi, nici CFR”

Mihai Pintilii, mijlocaș FCSB: ”Normal că suntem mulțumiți, când egalezi în minutul 92. Suntem supermulțumiți. Am rămas pe primul loc, este bine. Campionatul se va juca până în ultime etapă. După ce am primit gol am început să jucăm fotbal, să punem presiune pe ei. Am înțeles că am avut și un penalty, dar nu mai conteză. A fost o presiune mare.

Mergem să câştigăm la Iaşi. Vom juca fiecare meci la victorie şi sper să ieşim campioni. Doar am discutat cu Kovacs, nu i-am reproşat nimic. Nu mi-a plăcut meciul, nu merităm titlul. Nici noi, dar nici CFR Cluj. La ce fotbal joacă, Viitorul şi Craiova trebuie să ia titlul, ei joacă aşa cum vrea lumea, joacă fotbal frumos”, a spus Mihai Pintilii.

LIVE BLOG FCSB – CFR Cluj, Liga 1 la fotbal, play-off, etapa 7. Gazdele au egalat în prelungiri. Titlul se joacă.

Google News Urmărește-ne pe Google News

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.

Fabrica din România care produce pe bandă rulantă. Produsele pe care românii le adoră se vând în toată țara și sunt mai bune decât cele din import
FANATIK.RO
Wow! Cum arată Loredana Groza, în realitate. Anca Țurcașiu a postat o fotografie cu ea, fără niciun filtru
Viva.ro
Gina Pistol, la Masterchef? Chiar Smiley a dat-o de gol. Uite cum a filmat-o acasă
Libertateapentrufemei.ro
Șocul trăit de Dănuț Lupu în penitenciar: „Pentru ei nu face nimeni nimic! Să mă scuze și părintele, dar trebuie să o spun”
GSP.RO
Peștele ieftin și bogat în vitamina D pe care îl găsești în toate supermarketurile din România. Nutriționistul Cristian Mărgărit îl recomandă: ”Este un miracol pentru imunitate”
FANATIK.RO
Tentativă de asasinare a lui Zelenski. Presupusul criminal, un polonez, s-a oferit să ajute serviciile speciale ruse
Cum a filmat-o Smiley pe Gina Pistol în bucătărie. Detaliul care i-a făcut pe mulți să se întrebe dacă nu cumva ea va fi noua prezentatoare MasterChef
Unica.ro
"Cei mai mari fotbalişti ai României? Nici Dobrin, nici Hagi". Victor Piţurcă i-a numit pe cei mai tari: "Fantastici! Fiecare de la 50 de milioane în sus"
Orangesport.ro
Probleme pentru staţiunea din România care urma să dea lovitura cu plaje moderne şi cel mai fin nisip. "E o situaţie delicată"
Horoscop 19 aprilie 2024. Balanțele caută siguranța pe care nu le-o poate oferi nimeni, să fie sigure că vor dispune de anumite resurse