Vara aceasta, pasionații de sporturi extreme au avut ocazia să le încerce gratuit, chiar în inima Capitalei. Astfel, peste 45% dintre participantii la evenimentele Via Sport au spus ”DA” provocării de a sări pe salteaua gonflabilă de la înălțimea de 6 metri, în timp ce alți 24% au ales să se cațere pe un perete de escaladă, iar 28% au avut curajul să practice bungee jumping.

Via Sport a reprezentat atracția principală de week-end pentru toți cei dornici de mișcare. Cea de a 5-a ediție a proiectului estival de pe Kiseleff este prima care a adus sporturile extreme mai aproape de bucureșteni. Sute de participanți au avut curajul să opteze pentru una dintre cele trei experiențe inedite, dovadă că tinerii sunt dornici de aventură.

Provocarea a fost lansată și susținută de Renault Kadjar, mașina care te conduce către cele mai îndrăznețe aventuri. Crossover-ul din gama Renault este disponibil în showroom-urile Renault din toată țara.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.