Nas


Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a botezat miercuri 14 copii rromi din centrul de zi “Tara Minunilor”. “Am dorit sa le dam posibilitatea, ca un gest crestinesc, si acestor copii sa beneficieze de taina sfanta a botezului. Sper ca impreuna cu noi sa-si creeze un drum in viata si in viitor, sa-si gaseasca un loc de munca. In calitate de nas, voi incerca sa ii sprijin cat voi putea”, a spus Boc.


Neinspirat


Presedintele PSD, Mircea Geoana, a avut ieri un discurs despre integrarea Romaniei cel putin deplasat. “Romania va mai astepta 20 de ani sa elimine saracia din tara si 30 de ani pentru a ajunge la prosperitatea statelor UE”. “Hai sa facem Romania o domnisoara cocheta dupa aderare si o femeie puternica la 10 ani dupa integrare”, a declarat Geoana, spre amuzamentul parlamentarilor.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.