Femeia, 66 de ani, a intrat cu mașina prin zidul construcției circa 10 metri în interior, în jurul orei locale 15.00, a declarat șeriful din comitatul Monroe, Troy Goodnough.

„Scena a fost descrisă de către primii salvatori care au intervenit ca fiind extrem de haotică, cu un nivel ridicat de emoții al celor direct implicați și al celor care au asistat la acest incident oribil”, a spus el.

3 copii și 6 adulți au fost duși la spitalele din zonă cu două elicoptere și ambulanțe, cu răni care le-au pus viața în pericol, a explicat oficialul.

Alți 6 răniți au primit primul ajutor la fața locului, iar unii au ajuns la unitățile medicale cu vehicule private.

Femeia care conducea vehiculul a fost luată în custodie și reținută la închisoarea din Monroe.

Un clip înregistrat de o cameră de supraveghere surprinde mașina circulând cu viteză cu câteva secunde înainte de accident.

Foto: captură ABC7

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (1)
Avatar comentarii

Marica13 21.04.2024, 22:37

Pacat de acei copilasi...

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.