| Ştiri | Știri România

ORAȘELE FĂRĂ COPACI. Locuitorii din marile centre urbane din România trăiesc ca în cuptoare: temperaturile cresc, betoanele continuă să se construiască. Ce efecte au asupra sănătății

« Înapoi la articol

Comentarii (34)
Avatar comentarii

mariussorin75 04.10.2023, 15:55

nu e o lege care sa reglementeze asta? cand contruieste cineva, sa nu distruga spatiul verde, sau sa creeze si spatiu verde pe langa cladiri? proportional cu suprafata construita?

Avatar comentarii

milli 04.10.2023, 16:22

Andrissima   •  29.09.2023, 12:13

Imi place mult aceasta rubrica!

ce treaba are ue cu firmele prietene partidului care produc pavele?

Avatar comentarii

arnautull 04.10.2023, 16:53

Eu zic sa plece viniturile inapoiu la ei acasa, daramam betoanele facute de dezvoltatori pt ei si punem copaci, Bucurestul are centura de bentoane pt vinituri, nu centura verde

Avatar comentarii

ssLazio 04.10.2023, 17:31

Avem grija sa nu ne lipseasca panselutele care se schimba i fiecare an.

Avatar comentarii

ElenaMA 04.10.2023, 17:56

pacat sa autoritatile sunt dezinterestate si nu cauta masuri

Avatar comentarii

Costica2023 04.10.2023, 18:13

Tăiem copacii in detrimentul betonului

Avatar comentarii

nicoleta1 04.10.2023, 20:25

Incalzirea globala creste din an in an iar autoritatile in loc sa ia masuri ajuta la cresterea ei

Avatar comentarii

Aura1 04.10.2023, 20:30

Din păcate realitatea este sumbră în România.

Avatar comentarii

Mery2023 04.10.2023, 21:53

am cumprat cu puncte un fier de calcat si din neatentie nu am trecut orasul si judetul,cum procedez?

Avatar comentarii

Tran 05.10.2023, 01:28

In orasul lui Bolojan nebunia taierilor dateaza de foarte multi aniTaie ultimul copac, beton>parcare platita. Din pacate chiar sub geamul meu se intampla aceasta tragedie. Nu ai cui te plange.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.