| Ştiri | Știri România

ORAȘELE FĂRĂ COPACI. Locuitorii din marile centre urbane din România trăiesc ca în cuptoare: temperaturile cresc, betoanele continuă să se construiască. Ce efecte au asupra sănătății

« Înapoi la articol

Comentarii (34)
Avatar comentarii

Any0205 05.10.2023, 01:52

Ar trebui facut ceva cât mai repede!

Avatar comentarii

ciobanudorin_2006 05.10.2023, 02:41

Veniți la Galați sa vedeți cât Beton e .Nu se mai opresc din betonat.Deh e prețul bun.Au plantat câțiva copaci prin Doja și au uitat sa I ude.La P uri au betonat tot..În tari civilizate se sta pe iarba cu familia.La noi te amendează.Se coseste iarbă când are 1 metru se uda când se usucă. Avem Dunărea Siretul și Prutul. Nu o fi apa ?Parcări supraetajate când se fac ? Se sufocat orașul de mașini.Mai trec 4 ani.Fa frate repede.Nu poți adu chinezi..ei pot.Puturoasa nație suntem.Gura e de noi.

Avatar comentarii

Andreeafunduc 05.10.2023, 03:55

Si cred ca peste ceva ani va fi si mai rau...pt ca se construiesc blocuri pe banda rulanta, pe orice bucatica de pamant...

Avatar comentarii

PopescuGabriel 05.10.2023, 15:24

Pentru ca omenirea a taiat copacii mai batrani de 30 de ani ce consuma mult CO2, acest gaz se ridica in straturile superioare ale atmosferei creand efectul de sera care duce la temperaturile ridicate ce le vedem acum pe pamant. Copacii batrani sunt responsabili si de aparitia izvoarelor ce alimenteaza paraurile si raurile, pentru ca nu permite soarelui sa evapore apa cazuta din ploi, aceasta fiind absorbita de pamant si apoi drenata la suprafata. Tot din aceasta cauza iau foc padurile.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.