Un fabricant de jucarii din Connecticut vinde pe Internet papusi de circa 25 cm cu figura miliardarului de origine saudita Osama ben Laden, care pot vorbi. La simpla apasare pe un buton, teroristul numarul unu al lumii striga: ,,Sunt o nulitate. Incetati sa ma mai bombardati! Ma ucideti! Sunt o nulitate! Ma strangea turbanul! Am facut o mare greseala! Sunt o nulitate! Iu-hu-hu-hu-hu!,,. Varianta ,,terorista,, a aparut la doar cateva saptamani de la lansarea unei papusi vorbitoare cu figura presedintelui american George W. Bush.
Desi se spune ca tacerea e de aur, papusile vorbitoare sunt vandute cu 35 de dolari, in timp ce acelea… mute costa doar 24 de dolari. Papusa care-l intruchipeaza pe presedintele irakian Saddam Hussein, care apare deghizat intr-un sado-masochist – cu pantaloni de piele, curele, cizme negre si bici, va deveni si ea in curand vorbitoare, promite fabricantul.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.