Ruleta ruseascaManchester United e regina Europei. ‘Diavolii’ au castigat, miercuri seara, la Moscova, dupa executarea loviturilor de departajare, Liga Campionilor, scor 6-5 (1-1 la finalul celor 120 de minute), in fata lui Chelsea Londra.

United a dominat startul meciului, iar Cristiano Ronaldo a finalizat superb o actiune care, mai degraba, o poti reusi la FIFA 2008, pe calculator: Brown a centrat perfect in marginea careului mic, de unde lusitanul a trimis imparabil cu capul, in vinclu, pentru 1-0 (26). Londonezii s-au trezit din letargie si au dat lovitura inainte de odihna, Lampard liftandu-l pe Van der Sar (44).

Chelsea a confiscat actul secund, insa Drogba a lovit bara. Apoi, in prelungiri, Lampard a trasnit transversala. ‘Fotbalul e nemilos cand ratezi’, avea sa spuna Avram Grant, tehnicianul ‘The Blues’.

La ruleta ruseasca, Manchester a ratat prima: Cristiano Ronaldo a ratat la 2-2! Apoi, la 4-4, Terry a executat a cincea lovitura pentru Chelsea. Un gol al capitanului ar fi insemnat victoria. Numai ca Terry a alunecat exact in momentul sutului. Doar bara! Ce ghinion! Anderson si Kalou am transformat, Giggs ? la fel. Anelka, insa, si-a batut joc de Chelsea. Cupa e a ‘diavolilor’.

Duckadam, replică acidă pentru Becali, după ce patronul FCSB a dezvăluit ce salariu a avut la club
Rareș Bogdan, întâlnire de gradul zero cu Angela Merkel. Lovitură dureroasă pentru România
Horoscop 15 iulie 2020. Scorpionii ajung la concluzii care îi îndeamnă la război cu anumiți apropiați