Doua chinezoaice siameze care s-au nascut la 15 martie 2007, unite in zona pieptului, vor fi separate zilele urmatoare.


Ele sunt internate la spitalul  Universitatii medicale din Shijiazhuang, in nordul Chinei. Interventia chirurgicala la care cele doua fetite vor fi supuse este extrem de complicata pentru ca sunt unite in zona inimii si sufera si de o boala congenitala extrem de rara. Totusi, medicii sunt optimisti, deoarece  au mai fost astfel de cazuri, iar rata mortalitatii dupa astfel de interventii este destul de scazuta. Aceasta deoarece fetitele nu impart aceeasi inima.


Romancele gemene  asteapta inca operatia


Anastasia si Tatiana Dogaru, siamezele romance in varsta de trei ani, asteapta  si ele interventia de separare la Cleveland, SUA. Fetitele vor fi operate la sfarsitul acestei luni sau la inceputul  lunii august.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.