O persoană din autoturism a fost aruncată pe carosabil și a murit, iar o alta a rămas încarcerată. Șoferul autoutilitarei de salubrizare a scăpat, ca prin minune, teafăr.

„În urma apelului primit prin S.N.U.A.U. 112 din data de 19.11.2025, ora 1:57, am fost solicitați să intervenim la un accident rutier produs în pasajul Michelangelo din municipiul Timișoara. La locul evenimentului s-au deplasat o autospecială de primă intervenție și comandă, o autospecială de descarcerare, o autosanitară SMURD tip C, 8 pompieri și o ambulanță SAJ”, au transmis reprezentanții IISU Timișoara.

La fața locului, o persoană din autoturism a fost găsită încarcerată, fiind extrasă de echipajul de descarcerare, conștientă și cooperantă. O a doua persoană din autoturism a fost descoperită pe carosabil în stare de inconștiență și, în ciuda manevrelor de resuscitare, nu a mai putut fi salvată. Șoferul autoutilitarei nu a necesitat îngrijiri medicale.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.