3949-133371-15.jpgAlexandra Pintili, eleva de 15 ani acuzată că şi-a ucis mama cu mai multe lovituri de topor, a fost expertizată marţi de o comisie de specialitate de la IML, după care a fost lăsată să plece acasă alături de tatăl ei.

Adolescenta a fost internată o săptămână la Spitalul “Al. Obregia” din Capitală, unde a fost supusă mai multor rânduri de investigaţii psihiatrice. Pentru că nu a împlinit încă 16 ani, Alexandra nu va fi reţinută decât după rezultatul expertizei medicilor, când ar putea fi internată într-un centru de reeducare. Imediat cum au aflat că s-a întors acasă, mai multe colege ale fetei de la Liceul “Dimitrie Cantemir” s-au învoit la dirigintă pentru a o putea vizita. Alexandra a recunoscut în faţa anchetatorilor că şi-a ucis mama luni, 9 martie, în timpul unei dispute aprinse.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.