Dan Negru a mărturisit că nu cunoaște sursa informațiilor vehiculate și a subliniat că nu există nicio înțelegere privind un proiect comun cu Denise Rifai la Antena 1.

706197462_1663054372050918_8874678922521374626_nIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 3

„Nu știu care este sursa lui Denise Rifai când a spus că vom face o emisiune împreună la Antena 1, dar eu nu am nicio discuție și nicio negociere cu fosta mea iubită, Antena. Ea – cu fotbalul, eu – cu literele”, a transmis prezentatorul.

De asemenea, vedeta de la Kanal D a dorit să reamintească faptul că este implicată în continuare în proiectele postului la care activează, respectiv emisiunea „Jocul cuvintelor”, difuzată de patru ani în grila Kanal D România.

„În seara asta, de la ora 21.00, la Kanal D România avem Jocul cuvintelor, un quiz care e în grila Kanal D de patru ani.

Așa că vă propun o definiție din patru litere dată de Tudor Mușatescu: «Știre în neștire» … Răspuns: Z V O N”, a transmis Dan Negru pe contul de socializare.

Invitată în emisiunea online a lui Cătălin Măruță, inspirată de celebra rubrică „Sosurile picante”, pe care prezentatorul a continuat-o după plecarea de la PRO TV, Denise Rifai a fost întrebată despre mai multe aspecte ale laturii sale profesionale.

În timpul discuției, Cătălin Măruță a vrut să afle dacă Denise Rifai câștigă mai bine la actualul post de televiziune decât în perioada anterioară.

„Ai salariul mai mare la Antena 1 decât la Kanal D?”, a întrebat Cătălin Măruță, iar Denise Rifai a răspuns fără a sta prea mult pe gânduri: „Da. Mai mare!”.

Un moment care a atras atenția a fost cel în care Denise Rifai a ales să accepte provocarea din emisiune și să evite citirea unei întrebări.

Imediat după această întrebare, Denise Rifai a preferat să mănânce iute decât să citească întrebarea pe care i-a pus-o Cătălin Măruță. Însă ea a oferit răspunsul: „O să mănânc iute. Da! Dan Negru…”.

Replica a stârnit imediat reacția lui Cătălin Măruță.

„Fostul tău coleg?”, a întrebat acesta.

„Și poate viitorul”, a răspuns Denise Rifai.

Schimbul de replici a continuat, iar răspunsurile oferite au alimentat speculațiile privind un posibil proiect comun în viitor.

Între cei doi a urmat apoi un dialog care a lăsat loc de interpretări.

Cătălin Măruță: „Vine el la Antena 1 sau te duci tu înapoi la Kanal D?”.

Denise Rifai: „Poate viitorul…”.

Cătălin Măruță: „Nu se știe unde… Voi ați avut și o emisiune împreună”.

Denise Rifai: „Și o să mai avem. Și o să prezentăm lucruri împreună”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentarii (1)
Avatar comentarii

I0SIF.26 21.06.2026, 12:42

Dan Negru, fost prezentator al emisiunii de (in)cultură Ciao Darwin precum și al revelioanelor cu maneliști și lighioane deghizate, a devenit peste noapte un mare intelectual de rasă =))))))))

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.