Dacă i-ar fi ascultat pe medicii, Dana Săvuică nu ar mai fi realizat acum un pictorial alături de fiica ei. Blonda a povestit la Acces Direct faptul că fost aproape forţată de doctori să avorteze. „Înainte de a rămâne însărcinată am avut rubeolă. Medicii m-au internat şi în fiecare dimineaţă când veneau la vizită îmi spuneau că trebuie să fac avort. Şi asta pentru că, spuneau ei, copilul risca să aibă malformaţii. Totuşi, instinctul meu matern nu a dat greş. Aveam 23 de ani şi mă consideram invincibilă. Ştiam că sunt sănătoasă. La un moment dat am cedat şi a sunat-o pe mama plângând, să vină să mă ia din spital”.
Dana Săvuică a mai dezvăluit că a avut încă un motiv să aibă încredere că a luat decizia corectă, păstrând copilul. „Am avut un vis în care cineva îmi spunea să stau linştită şi că o să am o fetiţă cu părul lung. Totul s-a confirmat la naştere, când fetiţa mea avea o şuviţă de păr lung, până la fund”, a mai spus vedeta.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.