Elena Udrea a sărbătorit 1 Decembrie printr-o postare pe rețelele sociale. Ea a împărtășit o fotografie de familie și un mesaj. Elena Udrea a transmis urări simple, dar pline de semnificație: „La mulți ani, draga noastră țară! La mulți ani, drag popor român, oriunde te-ai afla! La mulți, România!”.

Imaginea care însoțește mesajul o prezintă pe Elena Udrea alături de fiica sa, Eva Maria, și partenerul Adrian Alexandrov, în Piața Sfântului Petru din Roma.

elena udrea si fetita eva vacanta roma 1Icon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 10

În octombrie, Elena Udrea a petrecut timp în Italia doar cu fiica sa. Despre această experiență, ea a împărtășit: „Chiar dacă nu este permis să mai arunci bani în Fontana di Trevi pentru a ți se îndeplini o dorință, după ce a fost renovată, dorința mea cea mai mare a fost ascultată și împlinită de Dumnezeu: să fiu cu fetița mea și să pot să îi arăt lumea. De data asta, eu și Eva la Roma”.

Unica.ro menționează că Adrian Alexandrov nu a putut participa la acea vacanță din motive medicale.

Țara în care Elena Udrea vrea să o ducă pe Eva

Elena Udrea vrea să plece din țară cu fiica sa. Elena Udrea plănuiește să se întoarcă în Costa Rica pentru a-i arăta fiicei sale locul unde s-a născut. După patru ani petrecuți în închisoare, fostul ministru își dorește să recupereze timpul pierdut alături de fiica sa, Eva. „Îmi doresc să mergem în Costa Rica, să îi arăt locurile în care s-a născut și unde a petrecut aproape în întregime primul an de viață”, a spus Udrea pentru Cancan.ro.

Ea a povestit că i-a arătat fiicei sale fotografii și filmulețe din Costa Rica, iar acum Eva își dorește să vadă cu ochii ei această țară. După ce și-a recăpătat libertatea, Elena Udrea a început să recupereze timpul pierdut alături de fiica sa. Recent, cele două s-au întors dintr-o vacanță în Italia, iar acum Udrea își planifică următoarele călătorii.

Fiica Elenei Udrea are deja câteva destinații preferate. „Spre exemplu, Eva vrea la munte de sărbători, la cabana de la Sinaia unde ne-a vizitat ursul când am fost în august, vrea și în Deltă. Îi place să vadă locurile în care eu am făcut lucruri ca ministru al Turismului și unde vin oamenii să îmi mulțumească ori să mă felicite. Este foarte mândră de mine și asta mă face fericită”.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.