În urmă cu aproximativ două luni, Andreea Bălan şi Keo se mutau împreună în superba lor vilă din Băneasa şi, odată ce au făcut acest pas, artista, ajunsă deja în pragul vârstei de 30 de ani, i-a pus în vedere iubitului său că este cazul să-şi oficializeze relaţia şi să-şi întemeieze o familie.
Artistul nu s-a simţit însă pregătit pentru această schimbare importantă, iar Andreea a luat o decizie radicală. Urmând principiul “totul sau nimic”, fâşneaţa blondă i-a spus “adio” bărbatului pe care şi l-ar fi dorit de soţ, după o relaţie de opt ani.
Astfel, în urma lor a rămas imobilul din Băneasa, de circa 350 de metri pătraţi, cu şapte camere şi două intrări. Andreea şi-a făcut aici şi o sală de dans, iar Keo şi-a amenajat un imens studio, în care deja lucrează de ceva timp.
Doar că, de mai bine de trei săptămâni, de când s-au despărţit, coproprietarul vilei nu a mai trecut “pe acasă”, preferând să doarmă în apartamentul său din cartierul Aviatorilor.
“Keo nu a mai călcat pe aici, nu ne-am mai văzut. Şi eu am fost destul de mult plecată, la concerte, ce-i drept. Doar eu am locuit în vilă, am dormit singurică”, s-a confesat Andreea unei prietene apropiate.
Potrivit aceleiaşi surse, artista nici nu se gândeşte să plece din casa ei: “Andreea adoră să stea la curte. Grădina ei e plină de zmeură şi de trandafiri, iar ei îi place să-şi bea ceaiul pe terasă”.
2.000 € să dormi perete în perete cu bomba sexy
În timp ce Andreea s-a obişnuit deja cu gândul despărţirii, ea fiind cât se poate de fericită în acest moment, întrucât prezintă “România dansează”, de la Antena 1, emisiune la care visa de mai mult timp, Keo trece mai greu peste această perioadă. El se fereşte să mai treacă pe la vilă pentru a o putea uita mai uşor pe fosta sa iubită.
Mai mult, conform aceloraşi surse, Cosmin Mustaţă, aşa cum îl cheamă, de fapt, pe fostul partener al Andreei, plănuieşte să-şi închirieze partea lui de vilă, de preferat unui alt artist, întrucât acolo are un studio ultimul răcnet, cu cea mai bună aparatură. Potrivit unui expert imobiliar, el ar putea încasa, lunar, 2.000 de euro.
“Cam acesta este preţul zonei pentru partea lui. Mai mult nu are cum să ia”, a precizat Alexandru Francu pentru Libertatea.
Contactat pe marginea acestui subiect, Keo nu a negat faptul că intenţionează să-şi închirieze partea lui din vilă, dar a refuzat să comenteze mai mult pe marginea acestui subiect.
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.