Directorul azilului, locul unde Zina Dumitrescu și-a petrecut ultimii șapte ani din viață, a declarat pentru Libertatea că nu știe unde se află trupul neînsuflețit al fostei creatoare de modă.

”A venit baiatul ei și a luat-o la prima oră. Doar el știe unde a dus-o. Aștept să mă sune, să-mi spună unde-i pot aprinde o lumânare. Și fetele, și doamnele din cămin sunt supărate, pentru că vor să meargă la priveghi. Și fostele sale colege de la Casa de Modă Venus m-au sunat din același motiv. Zina are locul de veci la Cimitirul Bellu, personal m-am ocupat să fie plătit la zi”, a declarat Ion Cassian, pentru Libertatea. 

Fiul Zinei Dumitrescu a dispărut cu sicriul mamei sale!

Va fi incinerată?

Cum nimeni nu știe unde se află sicriul, iar la Cimitirul Bellu nu a ajuns, apropiații iau în calcul și posibilitatea ca fiul ei să o incinereze, desi fosta creatoare nu-și manifestase niciodată o astfel de dorință.

 A murit împărtășită, dar fără lumânare

Zina a fost găsită decedată în camera sa din azil de către asistenta medicală care-i verifica starea de sănătate cam din oră în oră. Cum nimeni nu se aștepta să se stingă așa repede, fosta creatoare de modă a murit fără lumânare la căpătâi.

”A fost însă împărtășită. În urmă cu o săptămână am adus un preot”, a adăugat Ion Cassian.

CITEȘTE ȘI:

ANALIZĂ | Răzvan Burleanu, 5 ani de mandat în fruntea FRF. Multe promisiuni, puține calificări

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.