Eu nu vad de unde din declaratia prefectului a tras d-l Tolontan concluzia ca "mortul e de vina". Prefectul a nominalizat eroare umana si a insirat cateva aspecte/cauze, cu accent pe adancimea tevii!? Hai sa o luam altfel: dupa toata tensiunea cu exploziile din zona Tulcea-delta declaratia poate fi interpretata si ca "explozia nu este drept consecinta a razboiului din Ucraina, ci este o eroare romaneasca". Nu a acuzat mortul, nu a acuzt firma UMB ca lucreaza noaptea, nu a acuzat Transgaz ...
Până la urmă în România condusă de *** penale și vânzători de țară, șpăgari,și o justiție coruptă100 %, mortul este scos vinovat din simplul motiv: Cine te-a pus să mori??
Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor
Ce sa stie? Ce stim toti: ca in acte totul e legal, in fapt practica ne omoara. La inceputul anului, se anuntasera niste controale in domeniul constructiilor, mai stim ceva de ele? Avem ceva rezultate?
Buna dl. Catalin,
Exista posibilitatea ca in zona sa fi fost o scurgere de gaz, o coroziune sau o gaura din conducta de transport a celor de la Transgaz si sa se fi adunat gaz in pamint. La un anumit moment cei cu utilajul au produs o scinteie, fie de la utilaj sau prin frecare cu o piatra sau fier si a luat foc gazul din pamint. La preiunea declarata de 35 bar sau atmosfere se stinge orice flacara nu arde. Explozie doar daca era acumulare de gaz gen balon. Intrebati un gazist de la Distrigaz..
Buna dl. DanilD. Ne puteti informa si pe noi ce cautau muncitorii in zona care trecea peste magistrala de gaz, atata timp cat, conform documentatiei, ei ar fi trebui sa pastreze o distanta de cel putin 6/20m ??
Pe modelul Creevedia, il asteptam pe dl. Umbrarescu la audieri peste vreo 20 zile ...#statesuat
Ce știu autoritățile de au decis, fără nicio anchetă, că „mortul e de vină” pentru deflagrația din Călimănești
« Înapoi la articol
nicoleta1 21.09.2023, 20:33
De ce se lucra la acea ora tirzie din noapte
constantin_fl 21.09.2023, 20:33
Eu nu vad de unde din declaratia prefectului a tras d-l Tolontan concluzia ca "mortul e de vina". Prefectul a nominalizat eroare umana si a insirat cateva aspecte/cauze, cu accent pe adancimea tevii!? Hai sa o luam altfel: dupa toata tensiunea cu exploziile din zona Tulcea-delta declaratia poate fi interpretata si ca "explozia nu este drept consecinta a razboiului din Ucraina, ci este o eroare romaneasca". Nu a acuzat mortul, nu a acuzt firma UMB ca lucreaza noaptea, nu a acuzat Transgaz ...
nicoleta1 21.09.2023, 21:15
E clar ca autoritatile vor sa musamalizeze cazul si spun ca mortul e de vina
Mery2023 21.09.2023, 22:24
muncesc pe branci pentru nimic,si cand pleci nu iei nimic
andreea.online 21.09.2023, 22:40
sorinzainescu68 • 17.09.2023, 14:45
interesant
Pentru ca se lucra in 3 schimburi
David 21.09.2023, 22:51
Până la urmă în România condusă de *** penale și vânzători de țară, șpăgari,și o justiție coruptă100 %, mortul este scos vinovat din simplul motiv: Cine te-a pus să mori??
Acest comentariu a fost moderat pentru: limbaj vulgar sau jignitor
andreea.online 21.09.2023, 23:30
Ce sa stie? Ce stim toti: ca in acte totul e legal, in fapt practica ne omoara. La inceputul anului, se anuntasera niste controale in domeniul constructiilor, mai stim ceva de ele? Avem ceva rezultate?
Any0205 22.09.2023, 00:23
Dumnezeu să-i odihneasca in pace!
DaniID 22.09.2023, 01:02
Buna dl. Catalin, Exista posibilitatea ca in zona sa fi fost o scurgere de gaz, o coroziune sau o gaura din conducta de transport a celor de la Transgaz si sa se fi adunat gaz in pamint. La un anumit moment cei cu utilajul au produs o scinteie, fie de la utilaj sau prin frecare cu o piatra sau fier si a luat foc gazul din pamint. La preiunea declarata de 35 bar sau atmosfere se stinge orice flacara nu arde. Explozie doar daca era acumulare de gaz gen balon. Intrebati un gazist de la Distrigaz..
Valmon4 22.09.2023, 12:39
laurlaur2180 • 17.09.2023, 18:15
Macar de ar fi bun de ceva.
Buna dl. DanilD. Ne puteti informa si pe noi ce cautau muncitorii in zona care trecea peste magistrala de gaz, atata timp cat, conform documentatiei, ei ar fi trebui sa pastreze o distanta de cel putin 6/20m ?? Pe modelul Creevedia, il asteptam pe dl. Umbrarescu la audieri peste vreo 20 zile ...#statesuat
‹ 1 2 3 4 5 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.