Gestul a fost explicat de selecționerul german, pentru siteul frf.ro:

”Ne dorim să avem o atmosferă bună în grup și am considerat că e o variantă adaptată mentalității din România, demonstrează că suntem interesați unul față de celălalt. Lucrăm zilnic la aceste detalii legate de implicarea fiecăruia”.

Echipa națională a României întâlnește în deplasare selecționatele Armeniei (8 octombrie) și Kazahstanului (11 octombrie) în cadrul preliminariilor CM 2018. Ambele partide încep la ora 19:00 și sunt transmise de TVR 1 și LIVETEXT de www.libertatea.ro.

Tricolorii vor pleca în Armenia vineri dimineață, decolarea fiind programată la ora 8:30, de pe Aeroportul „Henri Coandă”. Revenirea la București se va face imediat după meciul din Kazahstan.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.