Hajduk Split a câștigat derby-ul Croației, scor 1-0, contra lui Dinamo Zagreb, consolidându-și poziția secundă. Prima parte a fost una sterilă, în care singurul șut spre poartă a aparținut lui Dinamo Zagreb. Repriza a doua a fost mult mai tensionată.

Hajduk a deschis scorul în minutul 52, când Ohandza a profitat de o neînțelegere între portarul și defensiva gazdelor. Zagreb a presat în final, ratând și un penalty în minutul 81. Atunci, Borja Lopez, de la vizitatori, a fost eliminat pentru două ”galbene”.

Steliano Filip a intrat în minutul 71, în locul lui Said, și a primit un cartonaș galben în minutele de prelungire ale partidei. La meciul au venit 13.500 de spectatori.

Hajduk Split ocupă locul secund în Croația, la 9 puncte în spatele adversarei de astăzi, Dinamo Zagreb.

Greșeala făcută de Duckadam după ce s-a mutat în SUA cu familia: Așa cum fac toți românii, ce puteam să fac?
Cine este de fapt amanta lui Reghe. Detalii BOMBĂ au ieșit la iveală! Cadouri extravagante și...
Un turist român, care a intrat cu mașina pe plaja din Halkidiki și a rămas blocat, a fost scos de soldați
Horoscop 29 iulie 2021. Gemenii sunt invitați la toleranță, nu la replici mai acide decât cele adresate lor
Proprietarul unei livezi a izbucnit în lacrimi când a văzut ce a rămas din munca lui: “Uite și tu mână de om nenorocit”
Marea campioană a ţării, la petrecerile cu alcool şi relaţii intime la Jocurile Olimpice! Moment fără precedent dezvăluit în satul olimpic