Patrice Evra a deschis scorul pentru gazde, cu o lovitură de cap, după un corner executa de Claudio Marchisio, în minutul 12. Francezul a înscris primul său gol pentru Juventus.

Torinezii au resimțit lipsa lui Pirlo, dar își puteau dubla avantajul prin Marchisio, care a fost blocat de Sergio Romero, sau prin Paul Pogba, care a șutat peste poartă dintr-o poziție foarte bună.

Roberto Pereyra a ratat o nouă ocazie pentru gazde, la începutul reprizei secunde. Manolo Gabbiadini, care este deținut de Sampdoria în coproprietate cu Juventus, a egalat, în minutul 51, după ce a fost introdus la pauză.

Acesta putea aduce chiar victoria pentru Sampdoria, în minutul 85, dar Buffon a avut o intervenție senzațională. S-a terminat 1-1, iat Juventus nu reușește victoria pe teren propriu pentru prima oară din sezonul 2012-2013, în etapa a 37-a, în partida împotriva celor de la cagliari, încheiată cu același scor.

Sampdoria rămâne coșmarul torinezilor, fiind ultima echipă care a câștigat pe terenul lui Juve, pe 6 ianuarie 2013. De atunci, Juventus a obținut 32 de victorii și două egaluri.

Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Ogbonna, Evra – Vidal, Marchisio, Pogba – Pereyra (78 Coman) – Tevez (87 Giovinco), Morata (71 Llorente)

Antrenor: M. Allegri

Sampdoria: Romero – Cacciatore, Gastaldelo, Romagnoli, Regini – Rizzo, Palombo, Obiang (83 Duncan) – Krticic (46 Gabbiadini) – Eder, Okaka (73 Bergessio)

Antrenor: S. Mihajlovic

VEZI GOLURILE PARTIDEI JUVENTUS – SAMPDORIA

„Să o întrebe pe soția dânsului cine sunt”. Dan Șucu, înțepat de un important om de afaceri din România
GSP.RO
MEGA-BOMBĂ! Irina Tănase are IUBIT NOU și bogat! L-a înlocuit pe Liviu Dragnea cu „Regele medicamentelor”
Românii care se trezesc cu noaptea în cap ca să adune "aurul litoralului", tot mai căutat pentru efectele miraculoase
Horoscop 27 mai 2022. Taurii simt o presiune neobișnuit de mare din partea unor apropiați ca să cedeze într-o chestiune
Beata Molnar, tânăra găsită moartă pe un câmp din Bihor, a avut o moarte violentă
Răzbunarea oligarhului pedepsit de Putin. A dezvăluit următoarele 3 ţări europene atacate de Rusia: "Societatea rusă se pregăteşte"