Un caz incredibil s-a petrecut, ieri, in Mehedinti. O pacienta si-a pierdut viata dupa ce a cazut din salvarea care o ducea la spital. Femeia a iesit prin usile ambulantei, s-a izbit de asfalt si a murit pe loc.


Femeia de 52 de ani, din localitatea Cujmir, Mehedinti, s-a taiat, ieri, intr-un geam, iar rudele au chemat o ambulanta. Asistenta Angela Tomulescu sustine ca, pe drum, femeia s-a ridicat de pe targa si a impins cu umarul in sistemul de inchidere al masinii. Usile s-au deschis, iar batrana s-a zdrobit de asfalt.

‘E imposibil, mama nu putea deschide usile. Ori nu au fost inchise bine, ori soferul le-a deschis din greseala’, sustine fiul victimei, Ionut Bologa. Teoria sa este sustinuta de comisarul-sef al IPJ Mehedinti, Marian Dobre, care a incercat usile cu umarul, dar nu a reusit sa le deschida. Sotul femeii este socat si nu a putut fi audiat.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.