„Eu nu fac paşi înapoi, în ideea unui meci continuu cu Traian Băsescu. Scorul e 1 la 1, dar tot eu câştig în cele din urmă, el are 10% în încrederea populaţiei”, a afirmat Năstase, pentru Ziare.com.

Cum se va manifesta victoria? Adrian Năstase a răspuns: „Se va manifesta prin faptul că cel care mi-a spus mie că voi deveni tot mai mic a devenit el mic-pitic.”.

Fostul premier Adrian Năstase a fost condamnat, luni, la doi ani de închisoare, în urma acuzaţiilor potrivit cărora şi-a finanţat campania electorală din fondurile colectate în cadrul simpozionului „Trofeul Calităţii”, organizat de Inspectoratul de Stat în Construcţii.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.