Sistemul informatic prin intermediul căruia sunt eliberate roviniete şi se plătesc taxele de pod (peaje) va fi întrerupt timp de 30 de minute în data de 21 octombrie, începând cu ora 9:00, a anunţat Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România (CNADNR).
Funcţionarea aplicaţiei va fi îngreunată din cauza unor lucrări de mentenanţă la sistemul informatic. CNADNR precizează că utilizatorii reţelei de drumuri naţionale pot achita peajul pentru trecerile efectuate pe la podurile peste Dunăre de la Feteşti-Cernavodă în data de 21 octombrie, până cel târziu ora 24:00 a zilei următoare.
De asemenea, tot pentru aceeaşi zi, utilizatorii reţelei de drumuri naţionale care folosesc infrastructura rutieră pentru care se aplică tariful de utilizare, pot achita rovinieta până cel târziu la miezul nopţii din 21 octombrie 2015.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.