Ninu Fieraru circula în jurul orei 21.00, pe drumul naţional cu un atelaj tras de doi cai. Cum fac unii căruţaşi, care par să nu ţină la vieţile lor, ale celorlalţi participanţi la trafic sau ale animalelor care îi slujesc, bărbatul nu semnalizase corespunzător vehicul.
Astfel, un şofer care circula cu viteză din spate nu a mai putut să evite impactul cu căruţa, aşa că a izbit-o, s-a răsucit pe carosabil, moment în care a secerat picioarele unuia dintre caii de la căruţă, apoi s-a înfipt în gardul unei gospodării.
Impactul a fost violent, iar pe lângă calul ce a agonizat mult timp pe carosabil până a venit un medic veterinar să îl eutanasieze, şi pasagerul din maşină, soţia conducătorului auto, a avut nevoie de îngrijiri medicale.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.