Conform unor surse judiciare, în prima declaraţie dată în acest dosar, MM a spus că reportajul privind averea primarului comunei arădene Zărand l-a făcut din proprie iniţiativă. Ieri însă, fosta colaboratoare a OTV şi-ar fi nuanţat declaraţia, afirmând că l-a anunţat pe Dan Diaconescu despre demersul jurnalistic.

La ieşirea din sediul DNA, Mihaela Moise a refuzat să le vorbească foştilor săi colegi de la OTV. După ce s-a asigurat că aceştia nu o mai filmează, fosta colaboratoare a lui Dan Diaconescu a spus că reportajul despre averea edilului Ioan Moţ l-a făcut în urma unor sesizări venite la redacţie.

“Materialul l-am realizat ca urmare a unei sesizări primite, ca multe altele, la redacţie. Rolul meu a fost acela de a ilustra video informaţiile primite şi de a proba autenticitatea lor, nu de a aduna probe împotriva primarului, cu care, de altfel, nu am vorbit niciodată”, a declarat MM.

Citeşte şi: Dan Diaconescu a fost eliberat din arest

Incredibilele poveşti ale lui Dan Diaconescu din puşcărie: „Mi-au dat salteaua cea mai bună”

Patronul OTV Dan Diaconescu a fost arestat pentru 29 de zile

Video | Dan Diaconescu, încătuşat. Patronul OTV a fost reţinut pentru 24 de ore

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.