Organi-zatiile de monitorizare a presei din Cehia au acuzat faptul ca posterele care il infatiseaza pe Jiri Kajinek – criminal condamnat – sunt lipsite de etica. In cadrul campaniei, lansata in martie, Kajinek este infatisat zambind si purtand castile la urechi, sub sloganul “Radio pe viata”.
Conducerea Radio Kiss s-a aparat, aratand ca vrea sa atraga atentia asupra cazului acestui detinut, dar si asupra postului de radio. “Nu il aparam pe Kajinek. Credem ca el este un om rau, dar speram ca aceasta campanie sa declanseze o dezbatere”, a declarat directorul postului.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.