De Ciprian Iana,

În schimb, leul a pierdut teren în raport cu dolarul american. Astfel, dolarul american a urcat de la valoarea de la 4.4580 lei, marți, la 4.4722 lei, miercuri.

În ceea ce privește raportul leu/franc elvețian, moneda națională s-a apreciat, de la valoarea de 4.5789 lei, marți, la 4.5573 lei, miercuri.

Curs valutar BNR din 25 martie 2020


Valuta
Simbol25.03.202024.03.202023.03.202020.03.202019.03.2020
EuroEUR4.83674.84454.84434.84444.8440
Dolarul SUAUSD4.47224.45804.53164.51404.4864
Francul elvetianCHF4.55734.57894.59724.59644.5934
Lira sterlinaGBP5.33035.24355.25185.31775.1647
gramul de aurXAU232.9450230.0101217.7939219.0927212.5694
Dolarul australianAUD2.69552.65212.60202.67742.5643
Leva bulgareascaBGN2.47302.47702.47682.47692.4767
Dolarul canadianCAD3.10993.09833.12873.17183.0876
Coroana cehaCZK0.17700.17480.17570.17820.1749
Coroana danezaDKK0.64770.64870.64850.64830.6481
Lira egipteanaEGP0.28390.28250.28770.28660.2849
100 Forinti maghiari100HUF1.36241.38301.37631.38281.3531
100 Yeni japonezi100JPY4.02054.03394.09874.10474.0999
Leul moldovenescMDL0.24700.25230.25160.25200.2467
Coroana norvegianaNOK0.40990.40780.38810.41460.3806
Zlotul polonezPLN1.05671.05401.05881.07021.0575
Rubla rusescaRUB0.05700.05660.05620.05720.0559
Coroana suedezaSEK0.44300.44010.43380.43850.4301
Lira turceascaTRY0.69710.68660.68640.69670.6859
DSTXDR6.05306.04376.09996.09746.0605

Unde găsim cel mai bun curs valutar din 25 martie 2020

Banca: EURO DOLAR
CumparareVanzareCumparareVanzare
Akcenta4.82274.85184.45864.4944
Alpha Bank4.77904.94904.38254.5528
Banca Feroviara4.77104.92104.39004.5600
Banca Romaneasca4.78854.93854.40504.5850
Banca Transilvania4.77004.92004.37004.5800
Bank Leumi4.78994.88744.37124.5556
BCR4.76604.91104.37704.5570
BRD SocGen4.76604.91604.38604.5710
CEC4.80004.88004.42004.5200
Credit Agricole4.80004.89004.43004.5200
Credit Europe4.81004.89004.42004.5500
First Bank (Piraeus)4.78004.89004.41004.5200
GarantiBank4.79734.87734.43754.5205
IdeaBank4.78704.91204.41204.5520
ING4.76954.90494.39224.5532
Intesa Sanpaolo Bank4.78334.88434.41314.5102
Libra Bank4.80504.93504.43004.5800
OTP Bank4.77004.91004.39504.5650
PatriaBank4.79604.88004.39904.5270
ProCreditBank4.78004.89904.40004.5380
Raiffeisen Bank4.77584.89964.39054.5305
UniCredit4.78004.90004.38624.5652

Sursa: banknews.ro



Citeşte şi:

Crucea Roşie Română a achiziţionat 10 aparate de testare rapidă COVID-19 și 300 kituri. Unde vor fi distribuite

Gigi Becali taie salariile fotbaliștilor de la FCSB. ”Nu există nici o negociere!”

Bătrână ucisă cu toporul pentru doi lei și o pereche de cercei, în Galați

Temperatura la care noul coronavirus poate muri în doar câteva minute, în condiții de laborator
GSP.RO

Temperatura la care noul coronavirus poate muri în doar câteva minute, în condiții de laborator

Horoscop 6 aprilie 2020. Leii pot deveni ușor un exemplu pentru cei din jur
HOROSCOP

Horoscop 6 aprilie 2020. Leii pot deveni ușor un exemplu pentru cei din jur