David Delfin a murit în ciuda tratamentelor făcute pentru boala teribilă de care suferea. Decesul cunoscutului designer spaniol, care a câștigat mai multe premii internaționale și a câștigat și premiul național pentru design de modă din Spania, în 2016, pentru „dezvoltarea propriului univers avangardist”, a îndoliat întreaga lumea a modei.

Premierul spaniol Mariano Rajoy și-a exprimat condoleanțele pentru dispariția lui Delfin, duminică. Rajoy a scris, într-o telegramă trimisă familiei lui Delfin, că ”acesta a fost unul dintre cei mai carismatici și creativi designeri de modă din Spania”, arătând totodată că ”a lăsat o moștenire incomparabilă”, scrie pagesix.com.

Citește și: EXCLUSIV/ Zina Dumitrescu e copleșită de dorul băiatului său, care a abandonat-o în azil. Are discuții imaginare cu fiul său!

 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.