Mai multe echipaje ale pompierilor au intervenit de urgenţă la faţa locului, pentru a preveni propagarea incendiului, în condiţiile în care cartierul Colentina este una dintre cele mai aglomerate zone din Bucureşti.
Din primele informaţii reiese că incendiul a izbucnit în apartamentul unde locuiau opt persoane, dintre care şase copii, din cauza sursei de încălzire pe care o foloseau locatarii. Copiii au fost transportaţi la Spitalul Grigore Alexandrescu, iar adulţii la Spitalul Floreasca, pentru a primi îngrijiri medicale.
O primă ipoteză este aceea că oamenii au folosit pentru a se încălzi alte materiale decât lemn sau cărbuni, pe care le-au pus pe foc, de unde şi fumul toxic degajat.
 
 


IMG_3137.JPGIcon photoVEZI GALERIA  FOTOPOZA 1 / 8

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.