Spectacolul intitulat „Aşteptând Crăciunul” va începe la orele 17.00 şi este un dar făcut de primarul Neculai Onţanu, locuitorilor Sectorului 2.

Spectacolele vor întregi atmosfera Sărbătorilor de Iarnă care poate fi întâlnită la Târgul de Crăciun desfăşurat în această perioadă pe aleile Parcului Obor. Vizitatori de toate vârstele au ocazia să  meargă în cele 35 de căsuţe de lemn frumos decorate, unde „rolul” principal va fi deţinut de cumpărături, voie bună şi atmosferă primitoare.

0-113493-1.jpg

Aici se comercializează: dulciuri, cozonaci, cărţi, tablouri, muzică, bijuterii, design vestimentar, vin fiert şi multe alte cadouri. Serile târgului sunt întregite de colinde şi cântece tradiţionale româneşti, dansuri populare prezentate de grupuri de artişti din toată ţara, concursuri şi jocuri pentru copii, lansări de carte, lecturi publice şi alte surprize.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Urmărește cel mai nou VIDEO
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.