Accidentul a avut loc în localitatea I.L. Caragiale din județul Dâmbovița. Macaraua de aproximativ 40-50 de tone a derapat si s-a răsturnat într-un șanț. Macaragiul nu a avut nicio șansă de supraviețuire în condițiile în care vehiculul a căzut pe cabină.

Echipele de descarcerare ale Inspectoratului pentru Situații de Urgență au săpat pământul în jurul cabinei pentru a ajunge la macaragiu, dar bărbatul era inconștient în momentul în care salvatorii au ajuns la el.

Ulterior, bărbatul a fost declarat mort.

Accidentul s-a produs în condițiile în care în zonă plouă fără încetare de câteva ore, iar carosabilul este ud.

Foto: IPJ Dâmbovița


Citește și: EXCLUSIV/ Cel mai bine păzit secret al Corinei Caragea a ieșit la iveală: “Mi-e rușine, dar asta e!”


 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.