Astazi dupa-amiaza a izbucnit un incendiu la etajul sapte al hotelului ‘Meridian’din Mamaia, transmite Mediafax. Focul a fost stins in circa trei sferturi de ora, iar cei aproximativ 50 de turisti au fost evacuati. Ei au fost afectati de fumul degajat si au primit ajutor de la cadrele medicale de la Serviciul de Ambulanta al judetului Constanta. Incendiul a fost stins la interventia celor 17 ofiteri si subofiteri de la Detasamentul de Pompieri ‘Dobrogea’, sositi la fata locului cu trei autospeciale. Din primele verificari, focul a fost cauzat de o defectiune la instalatia electrica. Nici unul dintre turistii implicati in eveniment nu a necesitat transportarea la spital. 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.