| Ştiri | Știri România

ORAȘELE FĂRĂ COPACI. Locuitorii din marile centre urbane din România trăiesc ca în cuptoare: temperaturile cresc, betoanele continuă să se construiască. Ce efecte au asupra sănătății

« Înapoi la articol

Comentarii (34)
Avatar comentarii

piciusz 04.10.2023, 10:13

Pacat ca se intampla asa ceva.

Avatar comentarii

durban22 04.10.2023, 10:27

Toate marile orase ale lumii au cateva parcuri mari pentru refacerea oxigenului atat de necesar noua ,si nimeni nu cauta sa distruga aceste parcuri-dimpotriva ,se cauta locuri pentru ifiintarea unor noi parcuri !.

Avatar comentarii

mica 04.10.2023, 10:42

În toate orașele parcurile au fost distruse și au apărut betoane în locul lor.

Avatar comentarii

lipanileana 04.10.2023, 10:46

Pai da că nu vezi pe nimeni în orase plantând un copac va dimpotrivă vezi taind coroanele lăsând doar cioturi,cica ii toaletează ,nustiu cine i-a învățat pe ei sa toaleteze copaci in halul acesta .

Avatar comentarii

Perrrkele 04.10.2023, 10:53

Şi parcuri, dar şi mai puţine maşini!

Avatar comentarii

MaraM 04.10.2023, 10:59

E o situație foarte îngrijorătoare

Avatar comentarii

Zaraza05 04.10.2023, 11:03

Omul își bate joc de tot. Doar distruge

Avatar comentarii

laurlaur2180 04.10.2023, 11:13

Copacii nu aduc bani, betoanele da. Iar daca primarul mai are si firma de betoane...radem tot.

Avatar comentarii

Araucana 04.10.2023, 11:17

Aceiași situație este și la Galați. Unde erau cândva spații verzi, parcuri cu multă verdeață, acum au apărut betoanele și faimoasele dale. Căldură? Insuportabilă. Doar pe ici pe colo, câte un părculeț cu câte o schiță de fântână arteziană. Și cam atât.

Avatar comentarii

relutu63 04.10.2023, 11:18

ASTA SE INTAMPLA CELOR CARE DAU AUTORIZATI DE CONSTRUCTIE.

Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.