ORAȘELE FĂRĂ COPACI. Locuitorii din marile centre urbane din România trăiesc ca în cuptoare: temperaturile cresc, betoanele continuă să se construiască. Ce efecte au asupra sănătății
Toate marile orase ale lumii au cateva parcuri mari pentru refacerea oxigenului atat de necesar noua ,si nimeni nu cauta sa distruga aceste parcuri-dimpotriva ,se cauta locuri pentru ifiintarea unor noi parcuri !.
Pai da că nu vezi pe nimeni în orase plantând un copac va dimpotrivă vezi taind coroanele lăsând doar cioturi,cica ii toaletează ,nustiu cine i-a învățat pe ei sa toaleteze copaci in halul acesta .
Aceiași situație este și la Galați. Unde erau cândva spații verzi, parcuri cu multă verdeață, acum au apărut betoanele și faimoasele dale. Căldură? Insuportabilă. Doar pe ici pe colo, câte un părculeț cu câte o schiță de fântână arteziană. Și cam atât.
ORAȘELE FĂRĂ COPACI. Locuitorii din marile centre urbane din România trăiesc ca în cuptoare: temperaturile cresc, betoanele continuă să se construiască. Ce efecte au asupra sănătății
« Înapoi la articol
piciusz 04.10.2023, 10:13
Pacat ca se intampla asa ceva.
durban22 04.10.2023, 10:27
Toate marile orase ale lumii au cateva parcuri mari pentru refacerea oxigenului atat de necesar noua ,si nimeni nu cauta sa distruga aceste parcuri-dimpotriva ,se cauta locuri pentru ifiintarea unor noi parcuri !.
mica 04.10.2023, 10:42
În toate orașele parcurile au fost distruse și au apărut betoane în locul lor.
lipanileana 04.10.2023, 10:46
Pai da că nu vezi pe nimeni în orase plantând un copac va dimpotrivă vezi taind coroanele lăsând doar cioturi,cica ii toaletează ,nustiu cine i-a învățat pe ei sa toaleteze copaci in halul acesta .
Perrrkele 04.10.2023, 10:53
Şi parcuri, dar şi mai puţine maşini!
MaraM 04.10.2023, 10:59
E o situație foarte îngrijorătoare
Zaraza05 04.10.2023, 11:03
Omul își bate joc de tot. Doar distruge
laurlaur2180 04.10.2023, 11:13
Copacii nu aduc bani, betoanele da. Iar daca primarul mai are si firma de betoane...radem tot.
Araucana 04.10.2023, 11:17
Aceiași situație este și la Galați. Unde erau cândva spații verzi, parcuri cu multă verdeață, acum au apărut betoanele și faimoasele dale. Căldură? Insuportabilă. Doar pe ici pe colo, câte un părculeț cu câte o schiță de fântână arteziană. Și cam atât.
relutu63 04.10.2023, 11:18
ASTA SE INTAMPLA CELOR CARE DAU AUTORIZATI DE CONSTRUCTIE.
1 2 3 4 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.