În 1998, Lisa făcea mare vâlvă în întreaga lume, după ce a publicat o carte ”autobiografică” intitulată ”Eu, Lisa: povestea adevărată a fiicei reale a lui Elvis Presely”. Acolo ”striga” sus și tare că ea este adevărata moștenitoare a starului. Însă a fost redusă la tăcere subit, după ce a fost pusă să facă un test ADN, lucru pe care l-a refuzat.  
Mai nou însă, Lisa cere familiei starului suma de 130 de milioane de dolari, reprezentând despăgubiri morale pentru că ar fi fost defăimată și că i s-ar fi fost furată identitatea. Cea care ar fi făcut acest lucru este nimeni alta decât Lisa Marie Presley.
Rudele Regelui au răspuns pretențiilor suedezei c un comunicat în care au condamnat ”afirmațiile false și malițioase și comportamentul jignitor” al Lisei, despre care spun că nu va mai fi tolerat.
 

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI
Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.