De un sfert de veac a îmbrăcat uniforma militară, iar de două decenii lucrează ca ofiţer specialist la Urmăriri. Obişnuit mai degrabă cu infractori periculoşi care vor să scape după ce judecătorii i-au aruncat ani buni în spatele gratiilor, comisarul s-a confruntat miercuri seară cu primul incident de acest gen din toată cariera sa.
“Nu m-am gândit nici o clipă că s-ar putea ajunge aici, dar mă bucur că l-am putut salva”, le-a mărturisit el colegilor.
Ieri, atât comisarul Costea, cât şi colegul său cu care a bătut la poarta lui Năstase au fost audiaţi de procurorii Parchetului General, explicând ceea ce s-a întâmplat în cele câteva zeci de minute petrecute în locuinţa parlamentarului.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.