Din pacate presedintele Romaniei este preocupat doar de calatoriile exotice alaturi de sotie!PNL-PSD chiar si AUR (nationalistii sau cum se auto numesc) dorm sau preocupati de propriile afaceri in timp ce Ungaria incet incet castiga teritoriu in Romania!Ar trebui facut ceva,***
Presedinta unei tari UE viziteaza comunitatile minoritare din tara vecina!
Distinsa, eleganta, educata, mult peste nivelul politicianului roman, se pare ca doamna a rostit o fraza care a deranjat..."apara Doamne Transilvania"!!!
Mai nenorocitilor, nu va e rusine???
Chiar nu realizati ca va jucati cu tara asta executand ordinele date de altii in interese straine Romaniei???
Sa-i pese mai mult ei de tara mea decat lui Iohanis???
Politicienii din Romania sa ia lectii de la aceasta doamna!!!
Nu-i ajung la degetul mic! Nu sunt capabili sa vorbeasca liber 5 minute...Romania e reprezentata peste tot de securisti si analfabeti!
De ce Iohanis nu viziteaza minoritatile romane din statele vecine???
Apara Doamne Bucovina!!!
Il doare undeva... de romanii din Ucraina!
Nu e pe agenda lui, nu a primit ordin de la "stapani"...
Apara Doamne Romania de ticalosii care o conduc!!!
ungurii au mancarimi si incerca sa ne testeze rabdarea sau mai bine spus urmeaza ordinele lui Putin sa incerce sa genereze noi conflicte in Europa. Eu personal nu as merge sa lupt in Ucraina desi sunt alaturi de ei cu sufletul,dar in Transilvania contra ungurilor m-as duce si maine la lupta.
Ce-aveti mah? V-ati bolanzit de tot? Ce a zis femeia, „apara Doamne Transilvania”! Folosind argumentul logic per a contrario rezulta ca indignarea MAE e pentru ca Domnul nu trebuie sa apere Transilvania. Inteleg ca guvernantii nostri la asta lucreaza, la distrugerea Romaniei cu Transilvania cu tot, dar voi? Luati aminte in vecinatate unde conduce nationalismul, prigoana oficiala asupra unei etnii numeroase! Serbia si Ucraina nu va ajung? Daca femeia cerea apa, sarea MAE ca bea apa romaneasca, cine stie ce semnifica, sareati si voi buluc ca oile! Maghiarii au nationalistii lor cum au si romanii si toate etniile dar atata timp cat nu incepe prigoana oficiala sau pasivitatatea oficiala fata de acte si fapte urate a nationalistilor din tabara cealalta, raman cu totii cativa, fara nicio putere. Mesajele nationaliste gasesc rezonanta doar in inimile prigonite. Daca va deranjeaza ce a zis femeia,aratati-va impotrivirea si rugati-va fatis atunci, nu apara Doamne Transilvania ! Serpilor
Aceste declaratii venite din partea Ungariei sunt menite sa agite minoritatea in vederea obtinerii unei autonomii regionale ca mai apoi sa poata obtine o unificare. Niste vise umede care ne agita mai mult pe noi ca ungurii nu mai au vreo diferenta in nivelul de trai fata de noi.
Autoritatile trebuie sa fie ferme in aceste cazuri si sa ceara oprirea oricaror astfel de manifestatii.
Vad ca vecina Unguroaica Katalin ai pasa mai mult de TRANSILVANIA decat '''boierul''iohanis:))))))Chiar si majestatea Sa Charles iubeste TRANSILVANIA!!!!...UNDE ESTI TU TEPES DOAMNE!!!!!DUMNEZEU SA BINECUVATEZE TRANSILVANIA...AMIN
OK
Dar poate ar trebui să învâțăm ceva de la unguri.
Condamnăm războiul din Ucraina dar ar trebui sa milităm si noi pentru teritoriile românești care au ajuns în stăpânirea Ucrainei. Si să condamnăm nerespectarea drepturilor minorității române din Ucraina.
Umilirea din prezent a armatei lui Vladmir Vladimirovici e dovada ca americanii au facut bine sa investeasca in armata atat de mult.
Da, dar Putin le face centrale nucleare, le dă gaz. Nu pe de-a moaca evident.
Nouă ce ne dau americanii? Avioane, elicoptere, submarine pe care le plătim cu bani grei, bani pe care nu-i avem. Îi împrumutăm tog de la ei. Si oare, chiar o să-i speriem pe ruși? Nu cred. E vorba doar de bir pe care îl plătim americanilor. În mod democratic.
MAE a reacționat la mesajele „publice neadecvate” transmise de președinta Ungariei în timpul vizitei în România
« Înapoi la articol
Guderian81 29.05.2023, 02:18
Pana cand domnilor guvernanti, pana cand dormiti? Aveti de gand sa va treziti? Un pic de coloana vertebrala, daca aveti habar ce inseamna asta...
Mihai21 29.05.2023, 02:26
Din pacate presedintele Romaniei este preocupat doar de calatoriile exotice alaturi de sotie!PNL-PSD chiar si AUR (nationalistii sau cum se auto numesc) dorm sau preocupati de propriile afaceri in timp ce Ungaria incet incet castiga teritoriu in Romania!Ar trebui facut ceva,***
Jayden2018 29.05.2023, 03:21
Presedinta unei tari UE viziteaza comunitatile minoritare din tara vecina! Distinsa, eleganta, educata, mult peste nivelul politicianului roman, se pare ca doamna a rostit o fraza care a deranjat..."apara Doamne Transilvania"!!! Mai nenorocitilor, nu va e rusine??? Chiar nu realizati ca va jucati cu tara asta executand ordinele date de altii in interese straine Romaniei??? Sa-i pese mai mult ei de tara mea decat lui Iohanis??? Politicienii din Romania sa ia lectii de la aceasta doamna!!! Nu-i ajung la degetul mic! Nu sunt capabili sa vorbeasca liber 5 minute...Romania e reprezentata peste tot de securisti si analfabeti! De ce Iohanis nu viziteaza minoritatile romane din statele vecine??? Apara Doamne Bucovina!!! Il doare undeva... de romanii din Ucraina! Nu e pe agenda lui, nu a primit ordin de la "stapani"... Apara Doamne Romania de ticalosii care o conduc!!!
floris 29.05.2023, 04:52
ungurii au mancarimi si incerca sa ne testeze rabdarea sau mai bine spus urmeaza ordinele lui Putin sa incerce sa genereze noi conflicte in Europa. Eu personal nu as merge sa lupt in Ucraina desi sunt alaturi de ei cu sufletul,dar in Transilvania contra ungurilor m-as duce si maine la lupta.
Gepidul 29.05.2023, 10:57
Trebuie declarata persoana nongrata aceasta femeie și gata!
vudejea 29.05.2023, 11:57
Ce-aveti mah? V-ati bolanzit de tot? Ce a zis femeia, „apara Doamne Transilvania”! Folosind argumentul logic per a contrario rezulta ca indignarea MAE e pentru ca Domnul nu trebuie sa apere Transilvania. Inteleg ca guvernantii nostri la asta lucreaza, la distrugerea Romaniei cu Transilvania cu tot, dar voi? Luati aminte in vecinatate unde conduce nationalismul, prigoana oficiala asupra unei etnii numeroase! Serbia si Ucraina nu va ajung? Daca femeia cerea apa, sarea MAE ca bea apa romaneasca, cine stie ce semnifica, sareati si voi buluc ca oile! Maghiarii au nationalistii lor cum au si romanii si toate etniile dar atata timp cat nu incepe prigoana oficiala sau pasivitatatea oficiala fata de acte si fapte urate a nationalistilor din tabara cealalta, raman cu totii cativa, fara nicio putere. Mesajele nationaliste gasesc rezonanta doar in inimile prigonite. Daca va deranjeaza ce a zis femeia,aratati-va impotrivirea si rugati-va fatis atunci, nu apara Doamne Transilvania ! Serpilor
Namedoesnotmatter 29.05.2023, 11:59
Aceste declaratii venite din partea Ungariei sunt menite sa agite minoritatea in vederea obtinerii unei autonomii regionale ca mai apoi sa poata obtine o unificare. Niste vise umede care ne agita mai mult pe noi ca ungurii nu mai au vreo diferenta in nivelul de trai fata de noi. Autoritatile trebuie sa fie ferme in aceste cazuri si sa ceara oprirea oricaror astfel de manifestatii.
symypescarul 29.05.2023, 12:13
Vad ca vecina Unguroaica Katalin ai pasa mai mult de TRANSILVANIA decat '''boierul''iohanis:))))))Chiar si majestatea Sa Charles iubeste TRANSILVANIA!!!!...UNDE ESTI TU TEPES DOAMNE!!!!!DUMNEZEU SA BINECUVATEZE TRANSILVANIA...AMIN
267890 29.05.2023, 12:19
OK Dar poate ar trebui să învâțăm ceva de la unguri. Condamnăm războiul din Ucraina dar ar trebui sa milităm si noi pentru teritoriile românești care au ajuns în stăpânirea Ucrainei. Si să condamnăm nerespectarea drepturilor minorității române din Ucraina.
267890 29.05.2023, 12:31
VolodimirZelenski • 16.05.2023, 14:25
Umilirea din prezent a armatei lui Vladmir Vladimirovici e dovada ca americanii au facut bine sa investeasca in armata atat de mult.
Da, dar Putin le face centrale nucleare, le dă gaz. Nu pe de-a moaca evident. Nouă ce ne dau americanii? Avioane, elicoptere, submarine pe care le plătim cu bani grei, bani pe care nu-i avem. Îi împrumutăm tog de la ei. Si oare, chiar o să-i speriem pe ruși? Nu cred. E vorba doar de bir pe care îl plătim americanilor. În mod democratic.
1 2 3 ›
Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.