Ieri de dimineaţă o mare groapă s-a format pe strada Dr. Dumitru Bagdasar, care urcă spre Panduri. Motivul? Lucrările la metrou. Potrivit constructorilor, utilajul care sapă în subteran, botezat “Sfânta Filofteia”, a dat de o porţiune cu puţuri de apă şi cu un sol foarte moale, o combinaţie de apă şi nisip, şi, din cauza presiunii mari făcute de această maşinărie, asfaltul s-a umflat pe o porţiune de aproximativ 10 metri.
S-au produs mai multe crăpături şi de acolo a ţâşnit o mare cantitate de apă şi nisip. Groapa de pe strada Dr. Dumitru Bagdasar a apărut la doar câteva zile după incidentul din zona Podului Izvor, când dintr-odată s-a surpat asfaltul formând o groapă adâncă de patru metri. Aici, se lucrează şi în prezent pentru remedierea problemei.

Abonați-vă la ȘTIRILE ZILEI pentru a fi la curent cu cele mai noi informații.
ABONEAZĂ-TE ȘTIRILE ZILEI

Ați sesizat o eroare într-un articol din Libertatea? Ne puteți scrie pe adresa de email eroare@libertatea.ro

Comentează
Google News Urmărește-ne pe Google News Abonați-vă la canalul Libertatea de WhatsApp pentru a fi la curent cu ultimele informații
Comentează

Loghează-te în contul tău pentru a adăuga comentarii și a te alătura dialogului.